Blog

Jak wybrać mieszkanie – wskazówki

To prawdziwy temat rzeka! Jedni wolą klimatyczne lokale z rynku wtórnego mieszczące się w pamiętających czasy przedwojenne kamienicach, inni nie wyobrażają sobie życia bez nowoczesnych instalacji i możliwości urządzenia się według własnego uznania, na co pozwalają nieruchomości z rynku pierwotnego. Przygotowaliśmy dla Ciebie jednak ogólne wskazówki, które okażą się dla Ciebie pomocne przy wyborze mieszkania. […]

Więcej

Jak wycenić mieszkanie?

Szacując wartość nieruchomości na własną rękę nietrudno o pomyłkę, dlatego ważna jest tutaj przede wszystkim znajomość rynku. Czynników, które trzeba uwzględnić jest bardzo dużo, a najprostsze metody, takie jak choćby przeglądanie oferty porównywalnych lokali nie zawsze gwarantuje miarodajną wycenę mieszkania. Podpowiadamy więc, na co koniecznie należy zwrócić uwagę przy jej sporządzaniu! Jak wycenić mieszkanie? Nie […]

Więcej

Rynek pierwotny czy wtórny?

Dzisiaj bierzemy na tapetę jeden z najczęstszych dylematów inwestorów, czyli odwieczne pytanie: lepiej kupić nowe mieszkanie lub dom czy może jednak odkupić nieruchomość od poprzedniego właściciela? Zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny mają swoich zwolenników i unikalne atuty, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przeglądając oferty. Jakie to atuty? Tego dowiedzą się Państwo czytając nasz artykuł!

Więcej

Najczęściej popełniane błędy przy wynajmie mieszkania

Inwestycje w nieruchomości zaliczają się do jednych z najbezpieczniejszych, nic więc dziwnego, że cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jednak nawet na tak stabilnym rynku nietrudno o kosztowne błędy. Które z nich są powszechne wśród osób wynajmujących mieszkania? Jak ich uniknąć? Spieszymy z odpowiedzią!

Więcej

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem mieszkania

Udało Ci się nareszcie zgromadzić odpowiednią ilość środków, aby zacząć myśleć o nabyciu własnych czterech kątów? Doskonale! Zanim jednak rzucisz się w wir poszukiwań, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, na co warto zwrócić uwagę, gdzie sprawdzić podstawowe informacje na temat stanu prawnego nieruchomości i czego się wystrzegać, dokonując transakcji na tym wymagającym rynku.

Więcej

Witamy w Preston!

W tym miejscu będziecie Państwo mogli przeczytać o ciekawostkach i nowościach z rynku nieruchomości. Niedługo pierwsze posty w naszym oficjalnym blogu. Zapraszamy!

Więcej