Jak przygotować opis mieszkania na sprzedaż/wynajem?

Ze względu na ogromną konkurencję panującą na rynku nieruchomości, stworzenie wyróżniającej się oferty urasta do miana prawdziwej sztuki. W dzisiejszym artykule zawarliśmy więc mnóstwo przydatnych wskazówek pomocnych w przygotowaniu takiego opisu mieszkania na sprzedaż lub wynajem, który będzie miał dużą wartość informacyjną, a jednocześnie zwróci uwagę potencjalnych nabywców bądź najemców.

O czym koniecznie trzeba pamiętać tworząc ofertę?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że opis mieszkania na sprzedaż lub wynajem przygotowujesz dla osób, które przeglądają nawet kilkaset podobnych ogłoszeń dziennie. Już na samym początku musisz więc przykuć ich uwagę, tak aby zatrzymać ich na swojej ofercie dłużej niż przez kilka sekund. Od razu wytocz więc swoje najważniejsze argumenty i wskaż największą zaletę swojego lokalu – może to być np. bliskość terenów leśnych z jeziorem, zainstalowana klimatyzacja, aranżacja w modnym stylu loftowym, duża, nowocześnie wyposażona łazienka itp.

Załóżmy, że udało Ci się przykuć uwagę swojego przyszłego najemcy lub nabywcy. Teraz czas na udzielenie dokładnych informacji, bez owijania w bawełnę i koloryzowania. Podaj dokładny metraż opisywanego mieszkania na wynajem czy sprzedaż, wskaż liczbę pokoi, lokalizację, a także cenę i kaucję, jakiej oczekujesz, wraz z orientacyjnymi rachunkami za prąd, gaz, energię i wywóz śmieci. Postaw na konkrety, jako właściciel wydasz się wtedy zdecydowanie bardziej wiarygodny(-a) w oczach odbiorców tekstu.

Krótki, zwięzły i łatwy do zrozumienia – taki musi być przygotowany przez Ciebie opis mieszkania na sprzedaż lub wynajem!

Z doświadczenia wiemy, że lepiej unikać długich zdań i niewiele mówiących przymiotników, dlatego przy tworzeniu ogłoszenia bądź minimalistą. Jeżeli swoją ofertę kierujesz głównie do studentów, podaj dokładną odległość do najbliższego wydziału. Gdy natomiast Twoją grupą docelową są młode małżeństwa z dzieckiem, nie zapomnij wskazać, jak daleko jest od opisywanego mieszkania na sprzedaż na plac zabaw, do żłobka czy przedszkola.

Jeżeli chcesz osiągnąć jeszcze lepszy efekt i szybciej znaleźć lokatorów/nabywcę na swój lokal, dobrze jest zaufać profesjonalistom. Pracownicy z agencji nieruchomości Preston dołożą wszelkich starań, aby Twoja oferta dotarła do jak największego grona zainteresowanych, sprawdź nas!