Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Powodów przemawiających za lokowaniem kapitału w ten sposób jest całe mnóstwo. Inwestycje w nieruchomości charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysokimi stopami zwrotu, a do tego są stosunkowo bezpieczne – nieporównywalnie bardziej od choćby modnych w ostatnim czasie kryptowalut, których ceny na rynku potrafią w krótkim czasie wzrosnąć o kilkaset procent, aby już kilka tygodni później przynieść ogromne straty. Warto również pamiętać, że aby zarabiać np. na wynajmie mieszkań, nie trzeba dysponować wcale ogromną ilością gotówki: zakup lokalu można przecież sfinansować z wykorzystaniem kredytu hipotecznego. Chcesz wiedzieć jakie są inne zalety inwestowania w nieruchomości? Zrób sobie przerwę i przeczytaj nasz artykuł!

Dobry sposób na poradzenie sobie z inflacją

Na pewno zauważyłeś(-aś), że pieniądze w ostatnim czasie bardzo tracą na wartości. Ceny zwykłych produktów są coraz wyższe, więcej płacimy za energię elektryczną i paliwo, a to pociąga za sobą wyższe koszty praktycznie wszystkich usług. Jeżeli już od dłuższego czasu gromadzisz oszczędności na swoim koncie bankowym, to właśnie przemyślane inwestycje w nieruchomości w dobrej lokalizacji mogą okazać się najlepszym sposobem na zabezpieczenie kapitału przed inflacją. Ich zaletą jest bowiem bardzo niski wskaźnik ryzyka, a zarobić można potencjalnie zdecydowanie więcej niż na innych bezpiecznych formach lokowania oszczędności, takich jak np. obligacje Skarbu Państwa.

Bardzo dużym atutem są tutaj również szerokie możliwości pomnażania kapitału – oprócz wspomnianego zakupu mieszkań na wynajem, możemy postawić np. na wyszukiwanie tanich gruntów rolnych i przekształcanie ich w działki budowlane. Wiele osób decyduje się też choćby na pozyskiwanie bardzo zaniedbanych lokali mieszkalnych z rynku wtórnego, remontowanie ich, a następnie sprzedawane z zyskiem. A to dopiero niewielka część dostępnych możliwości!

Inwestycje w nieruchomości ze wsparciem doświadczonego biura – szansa na maksymalizację zysku

Aby jeszcze bardziej zwiększyć stopę zwrotu, a jednocześnie obniżyć ryzyko utraty kapitału do minimum, warto skorzystać z pomocy kogoś, kto potrafi sprawnie poruszać się po rynku. Warszawska agencja Preston chętnie pomoże Ci znaleźć ciekawe okazje inwestycyjne na rynku nieruchomości i uniknąć wielu potencjalnie kosztownych pułapek prawnych. Zapraszamy do współpracy!