Jak wybrać mieszkanie – wskazówki

To prawdziwy temat rzeka! Jedni wolą klimatyczne lokale z rynku wtórnego mieszczące się w pamiętających czasy przedwojenne kamienicach, inni nie wyobrażają sobie życia bez nowoczesnych instalacji i możliwości urządzenia się według własnego uznania, na co pozwalają nieruchomości z rynku pierwotnego. Przygotowaliśmy dla Ciebie jednak ogólne wskazówki, które okażą się dla Ciebie pomocne przy wyborze mieszkania. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać mieszkanie, w którym będziecie dobrze czuli się przez długie lata?

Jednym z najważniejszych czynników, które musisz wziąć po uwagę, jest lokalizacja. Jeżeli posiadasz dzieci lub masz zamiar je mieć w niedalekiej przyszłości, sprawdź czy w pobliżu nieruchomości, którą chcesz nabyć, znajduje się żłobek oraz przedszkole. Wybierając mieszkanie, warto też oczywiście zweryfikować, ile zajmie Ci dojazd do pracy i czy nie będzie problemów z zaparkowaniem samochodu. Dla wielu osób kluczowa jest też bliskość terenów zielonych oraz obiektów rekreacyjnych – jeżeli uwielbiasz sport, upewnij się, że będzie, gdzie go uprawiać!

Jednak nawet najpiękniejsza okolica nie będzie nas w pełni cieszyć, gdy natężenie hałasu (zwłaszcza w nocy) okaże się nie do zaakceptowania – koniecznie sprawdź tę kwestię.

Dokładnie przyjrzyj się stanowi technicznemu

Zastanawiając się nad wyborem wymarzonego mieszkania z rynku wtórnego spośród setek ofert, staraj się choć z grubsza oszacować, ile pieniędzy trzeba będzie włożyć w remont lub przystosowanie lokalu do własnych preferencji. Dobrym pomysłem może być też sprawdzenie, ile poprzedni właściciel płacił za podstawowe media. Podejrzanie wysokie rachunki za ogrzewanie mogą świadczyć np. o nieszczelnych oknach, duże opłaty za wodę z kolei o cieknących kranach lub nieszczelności instalacji.

Zły stan techniczny nie musi od razu oznaczać, że dana nieruchomość będzie nieatrakcyjna – wszystko zależy od ceny. Jeżeli nie chcesz przepłacać przy wyborze mieszkania, skorzystaj z usług profesjonalistów z warszawskiej agencji nieruchomości Preston. Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu lokalu dostosowanego do Twoich potrzeb, zajmiemy się negocjacjami cenowymi i fachowo zweryfikujemy stan prawny oraz techniczny obiektu, który wpadnie Ci w oko. Zapraszamy!